Binance Müjdeyi Verdi: Mastercard ve Visa Geri Dönüyor!

Binance, Mastercard ve Visa aracılığıyla ödeme hizmetlerinin yeniden başladığını duyurdu. Yeni hamle, Binance’in SEC ve CFTC ile yaşadığı yasal mücadelelerin ardından gelen bir dizi kısıtlamanın ardından geldi. Mastercard, Binance ile ittifakını sürdürme kararının, borsanın ciddi şekilde incelenmesinin bir sonucu olduğunu belirtiyor.

Binance, Mastercard ve Visa ödemelerini yeniden başlatıyor!

Dev kripto borsası, Mastercard ve Visa aracılığıyla kripto ödeme hizmetlerinin eski haline getirildiğini duyurdu. Binance bu kararı yakın tarihli bir X gönderisi aracılığıyla açıkladı. BU bağlamda borsa, “Banka transferleri için Mastercard, Visa veya SEPA kullanın. Böylece, sorunsuz işlemleri deneyimleyin!” dedi.

Bir Mastercard sözcüsü, platformun son aylarda geçirdiği titiz incelemeye ilişkin görüşlerini paylaştı. Sözcü şunları söyledi:

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Binance’in uygulamaya koyduğu gelişmiş kontrolleri ve süreçleri gözden geçirdik. Bu çabalara dayanarak, ağımızda Binance ile ilgili satın alımlara izin vermeye karar verdik.

Mastercard ve Visa kısıtlamalarının tarihçesi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mastercard ve Visa, borsanın SEC ve CFTC ile olan yasal mücadeleleri sırasında Binance ile ortaklıklarına son verdi. 2023 Ağustos’ta Mastercard, Arjantin, Brezilya, Kolombiya ve Bahreyn’de Binance’la olan ittifakını sona erdirme kararını açıkladı. Ekim ayında Borsa, Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki (EEA) Visa banka kartı programını iptal etmek zorunda kaldı.

Mastercard ve Visa’nın kripto borsasıyla ilişkilerini sürdürme kararı, borsa için oldukça önemli bir adım. Zira, Binance’in yasal zorluklarının potansiyel olarak hafifletileceğine işaret ediyor. Bu durum, Binance’in müşterilerine esnek ve uygun işlem seçenekleri sağlama imkanını artıracak. Böylece borsa, kripto sektöründeki lider konumunu pekiştirmek için uygun bir avantaj elde edecek.

Binance, gelişmeden memnun

Bir süre devam eden kısıtlamaların ardından Binance, Mastercard aracılığıyla “Kripto Satın Al” seçeneklerini yeniden etkinleştirdi. Bu özellik, euro bazlı işlemler için 5.000 euroya (yaklaşık 5.440 dolar) kadar ve ABD doları bazlı alımlar için 20.000 dolara kadar tek seferlik maksimum satın alma işlemine izin veriyor. Borsa sözcüsü şu yorumu yaptı:

Binance’in uygulamaya koyduğu titiz kontroller ve süreçlerin kapsamlı bir incelemesinin ardından Mastercard, ağında Binance ile ilgili satın alımlara izin verme kararı aldı. Daha sonraki bir tarihte para çekme gibi başka ürünler için de destek eklemeyi dört gözle bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir