İpek Kıraç’ın sahibi olduğu Sirena Marine tarafından üretilen Sirena model tekneler ABD’de büyük ilgi gördü.

İş insanı İpek Kıraç’ın sahibi olduğu Sirena Marine tarafından üretilen Sirena model tekneler ABD’de büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz ay Türkiye’den uğurlanan teknelerin ABD’deki görüntülerini de yine İpek Kıraç paylaştı.

TEKNE FUARINA KATILDI

Geçtiğimiz mart ayında bir Sirena 48, üç Sirena 58 model tekne ABD’ye gitmek için Türkiye’den yola çıkmıştı. Sirena 48 model tekne ABD’de düzenlenecek Palm Beach Uluslararası Tekne Fuarı’na katılarak büyük ilgi çekmiş, diğer üç tekne ise ABD’deki sahiplerine ulaştırıldı.

EN BÜYÜK TEKNE PLATFORMUNDA YER ALIYOR

Sirena tekneler aynı zamanda ABD’de ve dünyada en büyük tekne platformlarından biri olan Yatcht Way’de de yer alıyor. Bir çok tanınan firmanın lüks yatlarının satışını yapıldığı platformda, Sirena Marin’in için de bağlantılar paylaşılıyor. Platformda satıcılar, tekne üreticileri, tersaneler ve müşteriler biraraya geliyor.

TEKNELERİN YÜZDE 80’İ YURT DIŞINA GÖNDERİLİYOR

Küresel tekne üreticisi olan Sirena Marin, bugüne kadar 500’den fazla tekne üretti. Üretilen teknelerin yüzde 80’i ise yurt dışına gönderildi. Başta ABD pazarı olmak üzere Avrupa’daki bir çok ülkeye tekne gönderen firma önümüzdeki dönemde İngiltere pazarına da giriş yapmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yeni Sirena 48 model teknenin hibrit modeli tanıtılırken, Sirena Marine Yönetim Kurulu Başkanı İpek Kıraç “Bugüne kadar 500’den fazla tekne üreterek dünya pazarlarının aranan oyuncu olduğumuzu gösterdik. Şimdi Sirena 48 Hibrit ile yepyeni bir başlangıca imza atacak” açıklaması yapmıştı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir